eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

VIDEO: Masakr slávistů v Kutné Hoře aneb Nesmyslně hujerovská akce pořadatelů a policistů!

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Gambrinus liga, TOP Články 🕔30.8.2012
VIDEO: Masakr slávistů v Kutné Hoře aneb Nesmyslně hujerovská akce pořadatelů a policistů!

POZNÁMKA HATTRICKU – Jak můžete vidět i na videu, pořadatelé a policisté si při středečním utkání Poháru České pošty Kutná Hora – Slavia (0:1) počínali hodně  necitelně a neprofesionálně. V podstatě svým hujersky inciativním chováním vyvolali zbytečný masakr.

Kvůli tomu, aby dosáhli „pořádku“, trvali tvrdošíjně na tom, že mediálně známý vůdce slávistického kotle Lukáš „Strašák“ Vala musí okamžitě dolů ze svého tradičního postavení na plotu, z něhož při utkáních Gambrinus ligy pravidelně a bez problému diriguje kotel červenobílých.

Většinou to nikomu nevadí. Naopak, v Edenu díky takto řízenému kotli většinou bývá skvělá atmosféra. Ostatně i při generálce na EURO s Maďarskem udělali začátkem červena na Letné právě Strašák a spol. báječnou kulisu, kterou si reprezentanti i samotní přestavitelé FAČR tolik pochvalovali.

V Kutné Hoře byli  fanoušci z Prahy hned v úvodu rozehnáni.  Ironií osudu je, že ve stejný den byl ze svého „vyvýšeného místa“ na Letné sesazen i samotný policejní prezident. A to za okolností, nad nimiž se podivil i prezident republiky.

[hr]Také čtěte:
[plain_list cats=“23″ offset=“1″]

[hr]

Domnívám se, že jde o směsici nezkušenosti, neprofesionality a tradiční provinciální nenávisti vůči „arogantním“ Pražákům či obecně lidem z většího města, kterým musíme ukázat, jak se „u nás“ mají chovat. Jak se píše ve Švejkovi, „dicsiplína musí být, jinak byste lezli po stromech jako opice“.

Zase byl holt někdo papežštější než papež. Místo, aby se řešily skutečné projevy chuligánského vandalismu, rasistické a antisemitské projevy na stadionech, strhává se populární vůdce kotle ze svého vyvýšeného místa u plotu.

Kéž by konečně pořadatelé a policisté začali pořádně dělat svou práci. Když se něco děje, přicházejí zpravidla pozdě a potrestají nevinné, co nestihnou utéci. Když se nic neděje a jen se fandí, vyvolají svým hujerstvím inciativně potyčku a následné nepokoje.

Ach jo. V tomto případě nezbývá než volat s fanoušky: „Český fotbal pro fanoušky“.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

Reportáž z Kutné Hory na www.slaviaultras.cz

„Slavia se v prvním kole Poháru České pošty představila v nedaleké Kutné Hoře. Na hřišti zvítězila 1:0, což se tak nějak i čekalo, ale v hledišti a mimo něj se děly mnohem zajímavější věci…

Výjezd do nedaleké a překrásné Kutné Hory sliboval i přes nepříliš ideální termín hezký výlet. Na Hlavním nádraží v Praze se nás sešlo přibližně 50, po cestě přistupovali další sešívaní a místní slávisté na nás čekali i na Hlavním nádraží v Kutné Hoře.

Ti si pro nás připravili i překvapení v podobě nakoupených plechovek piv, což většina velmi ocenila a zde se patří velmi poděkovat zástupcům TS v Kutné Hoře.

Více než 100 slávistů šlo klidně v dobré náladě Kutnou Horou. První zastávka byla na zahrádce nedaleké restaurace, ze které nás již z dálky vítaly desítky slávistů. Asi hodinku se za krásného počasí popíjelo, zpívalo a po čtvrté hodině odpolední vyrazil průvod sešívaných na místní stadionek.

Po průchodu kontrolami se slávisté usídlili na severní straně místního stánku a od prvních minut začalo tradiční a kvalitní fandění. To však vydrželo jen do 3. minuty, kdy přišli tři pořadatelé „sundat“ Strašáka (vůdce kotle – poz. HATTRICKU) z plotu. Ten odmítnul a členové security vyhrožovali povoláním policie. Když po krátké diskuzi odešli, všichni věřili, že tímto problém končí, nikdo nic dál řešit nebude a kvalitní atmosféra bude provázet celý zápas.

Opak byl ale pravdou. Po pár minutách přispěchali na pomoc nasypanci s policejní podporou v zádech. Strašáka se snažili sundat i násilím, což se pochopitelně nelíbilo ostatním slávistům, kteří vrhli na pořadatelé několik půllitrů s pivem. To se však nelíbilo jednomu z nich, a tak začala solidní mela, ve které inkasovaly obě strany, ale v první chvíli hlavně pořadatelé.

To však jen do chvíle, než s obušky a slzným plynem přispěchali na pomoc policisté. Slávisté začali postupně vyklízet pole a krom drobné pyrotechniky byl už klid. Ve chvíli, kdy Strašák lezl z plotu, dostal ještě nějakou tu ránu a byl stržen, čímž si o plot roztrhnul ruku (hlubokou ránu vyřešilo několik stehů v nemocnici), a pak byl policií zatčen.

To se však zamák nelíbilo slávistům, ti se rozhodli odejít ze stadionu podpořit Strašáka a další zadržené slávisty. Ti byli odvezeni přes chodníky a pole na stanici (hlavní cesta byla zablokována fanoušky). Slávisté se tedy rozhodli, že navštíví i místní policejní budovy.

Podle Strašákových slov panovala na stanici před příchodem slávistům obrovská hysterie, zamykala se stanice, těžkooděnci obklíčili budovu, ale k žádným velkým konfliktům již nedocházelo. Po několika desítkách minut byl Strašák i díky příchozím slávistům propuštěn pouze s finančním postihem se slovy Pusťte ho, nebo nám to tady rozmlátí. Rozbijou nám okno, a co pak?! 🙂

Všem sešívaným patří velký dík, jsme rádi, že takový postup probíhá a bude probíhat ve všech takovýchto případech i budoucnosti a to u všech slávistů. Jsme jedna rodina!

Slávisté se tak vydali zpátky na stadion, kde sledovali poslední minuty utkání, po zápase proběhla s hráči tradiční děkovačka a všichni čekali, že tímto tento perný den skončí. Opak byl však pravdou a konflikty nasupených slávistům s nadrženými policisty probíhaly i venku. Zatčeno bylo dalších několik osob.

Velmi krušný den tímto rozhodně neskončí. Jelikož policie a security využívá svých pravomocí popotahováním fanoušků, zvažujeme i my právní kroky proti pořadatelům a Policii ČR. Pokud má kdokoliv z vás fotky či videa z konfliktů, posílejte je, prosím, na maily v kontaktech.

Náš svět nikdo nezničí!“

Nové vydání magazínu HATTRICK právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace